Diety

17-denní dieta

Autor:   | 

Cíl: Rychlé, ale zdravé hubnutí bez hladovění.

Účinek: Zhubnutí o 2-7 kilo pouze za 17 dní.

Teorie: Dieta vyžaduje trochu odlišnou stravu a cvičení v každém ze svých čtyř cyklů. Aby udržovala tělo ve střehu, využívá způsob, kterým zabraňuje tělu, aby si na dietu navyklo. Váš metabolismus tak pojede na plné obrátky a spálíte velké množství tuku. I když tato teorie nemusí být vědecky potvrzena, i tak vám dodá vyváženou stravu a cvičení, které vám může napomoci při hubnutí.

Jak funguje 17-denní dieta?

Dieta vychází z knihy „17-denní dieta: Lékařův plán pro rychlé výsledky“ od autora Michaela Rafaela Morena a její režim je údajně navržen pro rychlé a trvalé zhubnutí. Dieta je rozdělena do tří 17-denních cyklů, čímž se vyvaruje všednosti a zabraňuje tělu, aby si na dietu navyklo, říká Moreno, praktický lékař z Kalifornie. V první fázi s názvem „Zrychlení“ omezíte denně svůj příjem asi na 1 200 kalorií, snížíte příjem cukru a zaměříte se na zlepšení trávení. V této fázi shodíte nejvíce – okolo 2-7 kg – i když většina

metr

z toho bude tvořit voda. Po 17 dnech přejdete na druhý cyklus „Aktivování“. Během této fáze budete střídat omezený příjem kalorií z fáze „Zrychlení“ a trochu vyšší kalorický příjem z fáze „Aktivování“. Tyto změny mají obnovovat metabolismus a stimulovat pálení tuku, díky čemuž zhubnete o další 2-3 kg. Ve třetí fázi „Dosažení“ se budete zaměřovat na osvojení zdravých stravovacích návyků a zhubnete další 1-1,5 kg. Závěrečná fáze „Dospění“ je trvalá. Budete si udržovat svou cílovou váhu zdravou stravou během pracovních dní a o víkendech si budete moci dopřávat ve střídmé míře svá oblíbená jídla.

Můžete si vytvořit vlastní jídelníčky pomocí Morenových seznamů přijatelných libových proteinů, neškrobové zeleniny, ovoce s nízkým obsahem cukrů a přírodních uhlovodíků. Najdete zde i všeobecná doporučení pro jednotlivé porce. Pokud potřebujete detailnější plánování, Moreno nabízí pro každou fázi 17 vzorových jídelníčků. V každém jídle se objevuje zelený čaj, protože zelený čaj dokáže odbourávat tuk tak, že zamezuje růstu cév v tukových tkáních.

Kolik to stojí?

Budete si kupovat spoustu čerstvých produktů, ryby a maso, takže se tato dieta může lehce prodražit. Lze však nakupovat kdekoliv a nevyžadují se „organická“ jídla.

healthy groceries, oregano, melon, bread, cherry tomatoes isolated on white

Zhubnu?

S vysokou pravděpodobností. S vyváženou stravou a pravidelným cvičením by bylo spíše těžší nezhubnout, tedy pokud se nebudete o víkendech cpát.

Je jednoduché držet tuto dietu?

17-denní dieta je realizovatelná.

Pohodlí: Dieta je relativně pohodová, protože Moreno poskytuje i jídelníčky na míru, např. na dovolenou anebo časově náročnou práci. Na druhou stranu dieta vyžaduje dost časově náročné přípravy jídla a nakupování.

Recepty: Moreno nabízí recepty na konci své knihy i na svých stránkách, ale můžete využívat i své vlastní recepty, pokud budou respektovat doporučené požadavky.

Stravování se v restauracích: Moreno se jídlu v restauracích věnuje v celé kapitole své knihy a nabízí seznam tučných jídel, o kterých byste měli vědět.  Pokud tedy víte, co obsahuje vaše jídlo, a správně si objednáváte, mělo by být i stravování v restauracích v pořádku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Alkohol: Můžete si dopřát jeden alkoholický nápoj denně v posledních dvou fázích diety, ale výrazně se doporučuje abstinence.

Sytost: Moreno tvrdí, že tato dietní strava má zažehnat hlad, ale neměla by vás úplně zasytit nebo přecpat. Mnoho jídel však nemá přísné dávkování, takže ho můžete sníst tolik, kolik potřebujete.

Chuť: Je na vás, jak jídlo připravíte a jaké ingredience vyberete, takže pokrmy budou tak dobré, jak si je uděláte. Pokud nemáte rádi zeleninu, připravte se na to, že si rozšíříte obzory.

Jakou úlohu zde má cvičení?

Cvičení je nedílnou součástí této 17-denní diety. Během první a druhé fáze strávíte každý den 17 minut lehkou formou cvičení, jako např. chůze. Během třetí fáze strávíte většinu dní 40 až 60 minut aerobním cvičením. V poslední fázi budete cvičit o víkendech hodinu a během pracovních dní si budete udržovat svůj pravidelný režim.

Přidejte komentář