Hubnutí

4 čaje, které pomáhají při odbourávání tuku

Autor:   | 

Dlouhé, vyčerpávající cvičení a restriktivní diety jsou otrava. Než z toho zešílíte, zkuste popíjet něco, co jednoduše podpoří vaše hubnutí.

Ať už je to pohoda na gauči nebo odpočinek u krbu, něco na tom kouřícím šálku čaje bude, protože chvíle s čajem zkrátka přináší pocit hlubší relaxace. Zatímco čaj má skutečně uklidňující účinky, může mít i další významné efekty. Některé jeho druhy vám mohou pomoci zmírnit chutě na sladké, zatímco jiné podporují spalování kalorií. Nicméně existují i tak silné odrůdy, které dokonce likvidují tuk přímo. Ano, víme, že to může znít jako reklama na lacinou pilulku na hubnutí, nelze však odporovat vědeckým důkazům. Prohledali jsme za vás výzkumné časopisy a přinášíme ty nejlepší produkty na hubnutí dostupné v regálech supermarketů, takže se klidně posaďte, popíjejte a sledujte, jak váš tuk mizí!

Bílý čaj

tea-1328119-639x426

Bílý čaj je skvělý, protože využívá hned čtyři způsoby, jak vám pomoci při shazování nadbytečných kil. Podle studie zveřejněné v časopise Nutrition and Metabolism, tento čaj zamezuje vzniku nových tukových buněk při současném zvyšování efektu lipolýzy, což je proces odbourávání tuku uloženého v tukových buňkách. Další výzkum prokázal, že tento čaj je bohatým zdrojem katechinů, což je typ antioxidantu, který spouští uvolňování tuků z buněk a pomáhá zlepšit schopnost jater přeměnit tuk na energii. Kdo potřebuje speciální dietní nápoje, když si můžete uvařit tento skvělý a prostý čaj?

Dřišťál

Stonek, plody a kůra keře dřišťálu obsahují berberin, což je silná, přirozeně se vyskytující chemikálie, která odbourává tuk. Studie provedená čínskými vědci ukázala, že u myší, které ​​byly krmeny stravou s vysokým obsahem tuku, berberin zabránil přibývání na váze a vývoji inzulínové rezistence. Předchozí studie také zjistily, že konzumací malého množství dřišťálu (ve velkých dávkách je jedovatý) si můžete zvýšit energetický výdej a snížit počet receptorů na povrchu tukových buněk, díky čemu jsou pak méně náchylné k absorbování dalšího tuku. To přece zní jako dobrý důvod pro další šálek čaje!

hrnicky

Rooibos

Tento rudý, přirozeně sladký čaj z listů keře Rooibos je silným tukovým ničitelem. Podle jihoafrických výzkumných pracovníků zabraňují polyfenoly a flavonoidy, které jsou v něm obsaženy, tvorbě nových tukových buněk, a to o cca 22 %. Tyto chemické látky také přispívají při zpracovávání tuků. Popíjejte tento čaj a spalte i tuk, který se vás zatvrzele drží.

Čaj Pu-erh

puehr

Tento fermentovaný čínský čaj umí doslova zmenšit velikost vašich tukových buněk! Čínští výzkumníci zjišťovali účinky tohoto čaje tím, že rozdělili myši do pěti skupin a během dvouměsíčního období je krmili různou stravou. Kromě jedné (kontrolní) skupiny byly všechny myši živeny stravou s vysokým obsahem tuků. Jednu skupinu ponechali výzkumníci bez čajového přídavku, další tři skupiny, které byly krmeny potravou s vysokým obsahem tuků, dostávaly různé dávky čajového extraktu pu-erh. Vědci zjistili, že čaj významně snižuje koncentraci triglyceridů (potenciálně nebezpečných tuků v krvi) a břišního tuku. I když popíjení tohoto čaje může mít mírně odlišné výsledky u lidí, přesto si myslíme, že tato zjištění jsou natolik slibná, že stojí za to připravit si šálek horkého Pu-ehru.

Přidejte komentář