Pohyb / Sport

6 triků, jak si oblíbit běhání

Autor:   | 

Každé cvičení může být otrava. Někdy je nudné, někdy opravdu náročné, někdy obojí. S běháním je navíc ta potíž, že je závislé na počasí. Buď je moc zima, nebo moc teplo. Jindy nejde o počasí, ale o vás. Stydíte se nebo máte jinou výmluvu. Zanechte jich, nenechte se otrávit deštěm ani větrem a nazujte běžecké boty! Prvním krokem k tomu, že se zvednete a vyběhnete do ulic, je to, že si běh ozvláštníte a usnadníte. Jak na to? Čtěte dál.

the-chase-1378105-638x445

Zpomalte

Někdy běháte rychleji, než byste měli a brzo se unavíte. Ale pamatujte, že vás nikdo nepopohání. Nejde o to, jak rychle běháme, ale jak dlouho. V konečném důsledku je 30 minut běhu 30 minut. Co na tom, že jste jich dosáhla za mírného poklusu. Příště nespěchejte, dejte si načas a uvidíte, že běh půjde jako po másle.

Správně dýchejte

Správné dýchání vám jednak běh usnadní a jednak zlepší vaše sportovní výkony. Každý typ cvičení vyžaduje jiný typ dýchání. Když jde o běhání, poslouchejte své tělo a dýchejte zhluboka. Rytmus si vás sám najde, když se mu nebudete bránit.

Bez sluchátek ani ránu

Hudba dělá všechno lepším a snadnějším. Bez sluchátek v uších a vašeho oblíbeného motivačního playlistu do ulic ani nevybíhejte.

Nevypouštějte silové tréninky

Doma nebo v posilovně cvičte alespoň 4krát týdně. Tím, že se budete věnovat posilovacím cvikům, získáte větší sílu a silnější nohy, které vám zaručí lepší kardio výkony. Nepodceňujte posilování nohou. Čím silnější svaly na nohou, tím snadnější běh!

Protahujte se

Protahování je velice důležitou součástí každého cvičení. U běhání to platí dvojnásob. Na to, že budete běhat bez protažení, ani nemyslete. Zranit se můžete snadněji, než se zdá. Kombinace správného pohybu a protažení je zaručený způsob, jak se vyhnout bolestivému zranění.

Běhejte a běhejte

„Běh se nikdy nezjednodušuje, to vy se zlepšujete!” Svatá pravda. Čím víc budete běhat, tím to pro vás bude jednodušší, protože vy sami budete lepší. Takže běhejte a nepřestávejte!

Přidejte komentář