Detoxikace

7 domácích detox-nápojů pro hubnutí

Autor:   | 

Hubnutí může být dlouhý a obtížný proces a pro dosažení kýžených výsledků existuje velké  množství různých technik. Někteří se rozhodnou, že nejlepším řešením je držet dietu, jiní se rozhodnou začít cvičit. Avšak klíčem ke zdravému životu a udržení zdravé hmotnosti je kombinace určitého množství cvičení a dobře vyvážené stravy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zefektivnit proces spalování tuků může nicméně i využívání potravin, pomocí kterých se lze zbavit škodlivých toxinů, volných radikálů a dalších nežádoucích látek v těle. Takové přísady mohou také nastartovat váš metabolismus a vést k většímu celkovému pocitu pohody. Tento proces se nazývá detoxikace nebo čištění.

Detoxikace pomáhá při odstraňování toxinů pocházejících z upravovaných a anorganických potravin. Díky tomu může být hubnutí a spalování tuků provedeno přirozeně a bezpečným způsobem. Než však začnete s detoxikační dietou, je třeba se ujistit, že jste zdraví a že to vaše tělo zvládne. V opačném případě bude vaše úsilí zbytečné.

flower-sky-1530418-640x480

Uvádíme hned 7 (ať máte na výběr) detoxikačních nápojů na hubnutí, které můžete snadno připravit v pohodlí svého domova. Jsou levné a 100 % přírodní – co víc si přát?

1. Čaj

Většina lidí pije čaj každý den. Je to přirozený detoxikační prostředek, který pomáhá při odstranění toxinů z těla. Ne všechny čaje jsou však účinné pro snížení hmotnosti. Takových je jen několik, například: pampeliškový čaj, mátový čaj, zázvorový čaj a zelený čaj. Pokud chcete zhubnout, tak tyto jsou zvláště účinné. Pro dosažení nejlepších výsledků pijte tři až pět šálků denně.

2. Očista pomocí slané vody

Než začnete detoxikační proces, zkuste očistit svůj trávicí trakt pomocí slané vody, čímž pomůžete lépe připravit své tělo pro detoxikaci a hubnutí. Rozpusťte v jednom litru vlažné vody 1 až 2 polévkové lžíce mořské soli. Míchejte, dokud se sůl nerozpustí, a pak roztok vypijte a relaxujte. Tuto metodu volte raději doma, kde můžete jít rychle na toaletu, kdykoliv dojde k vypuzení tekutin z těla.

salt-flats-1192314-640x480

3. Brusinkový džus

Brusinkový džus může také pomoci nastartovat váš metabolismus. To je nezbytné k tomu, aby byly tuky spáleny a přeměněny na energii místo toho, aby se uložily v těle a způsobovaly nadváhu. Pokud se snažíte zhubnout, brusinkový džus je velmi účinný detoxikační nápoj a stejně tak umožní očištění těla od alkoholu, nikotinu a to za pouhé čtyři dny. Pro dosažení optimálních výsledků pijte přibližně litr 100 % přírodního brusinkového džusu každý den.

cranberries-1329499-640x480

4. Očista pomocí citronády

Jedna z nejpopulárnějších detoxikačních metod vhodná i pro hubnutí je očista pomocí citronády. Celebrity používají tento druh detoxu, protože je velmi efektivní a navíc výrazně přispívá ke zlepšení vzhledu pleti. Pro zrychlení úbytku váhy smíchejte citronovou šťávu, špetku kajenského pepře a javorový sirup s vodou a tuto citronádu popíjejte po celý den.

5. Okurky s citrónem

Účinky okurky s citrónem na hubnutí byly testovány a prokázány osvědčenými odborníky. Rozmíchejte na kousky nakrájenou okurku se šťávou z půlky citronu. Pití této směsi dvakrát denně vám zaručeně nastartuje metabolismus.

x

6. Šťáva ze zelí

Šťávu ze zelí je nejlepší používat při očistě jater – a čištění jater v podstatě čistí i celé tělo. To je zásadní pro efektivní snížení hmotnosti. Chcete-li připravit tento detoxikační nápoj, doporučujeme rozmixovat zelí s několika hruškami a mrkví.

7. Vývar ze zelí

Chcete-li zkusit trochu jiný druh detoxikačního nápoje, pak poduste zelí s další zeleninou, třeba s cibulí a mrkví. Čím více zeleniny, tím lépe. Vývar pak bude obsahovat více živin, což je pro tělo velmi prospěšné.

Přidejte komentář