Diety

Celebrity si oblíbily stravovací pravidlo 80/20! Proč?

Autor:   | 

Princip 80/20 není pouhým typem diety, ale obecnou změnou každodenního stravování, která zahrnuje vyváženou konzumaci potravin, která ve finále přispěje ke snížení váhy. Lidé, kteří zkusili spousty rozdílných diet, tvrdí, že díky tomuto principu porozuměli střídmosti a rovnováze – konceptům, které v tradičních dietách téměř neexistují.

Když se řídíte pravidlem 80/20, nemusíte se omezovat, můžete chodit normálně do společnosti, večeřet s přáteli, ale co je důležitější – osvojíte si zásady zdravého způsobu života, které vám vydrží dlouhou dobu.

Klíč k úspěchu je velice jednoduchý – v 80 % případů byste se měli snažit konzumovat zdravé jídlo, zatímco ve zbývajících 20 % si můžete dovolit sníst to, co chcete. Nemusíte se bát, že budete muset složitě vypočítávat, co si vlastně dopřát „můžete“ a co už nikoliv. Pravidlo je jednoduché. Jestliže konzumujete 3 jídla denně, pak si můžete 3 jídla týdně pořádně užít. Pokud jíte 5 menších porcí jídla denně, pak si můžete týdně bez obav dopřát 7 menších porcí jídla, na které máte chuť.

dobrota

Jestli máte o tomto způsobu stravování pochybnosti, měli bychom vás informovat, že skoro celý Hollywood se do něj zamiloval a je mu věrný. Osobní trenér Jessicy Alby tvrdí, že si Jessica tento typ „diety“ zvolila proto, že pro ni bylo hrozně těžké stravovat se jenom zdravě a nedopřát si nic, co má ráda. Pro herečku je prý zvládnutelné dbát na zdravou stravu v 80 % případů. Supermodelka Miranda Kerr vysvětlila, že princip 80/20 výrazným způsobem ovlivnil její přístup k jídlu, protože díky němu teď nemá výčitky, když si dopřeje jídlo, které nezapadá do škatulky těch nejzdravějších. „Jídlo je můj přítel, klíčem k úspěchu je důslednost. Skutečně věřím tomu, že dopřávat si všeho s mírou je tou nejlepší volbou,“ říká Miranda.

Přidejte komentář