Diety

Dieta podle vaší krevní skupiny

Autor:   | 

Dieta podle krevních skupin doporučuje, aby lidé konzumovali pouze některé potraviny a jiným se naopak vyhýbali.

Autor diety podle krevních skupin, Peter D’Adamo, věří, že krevní skupiny významně ovlivňují proces trávení, a proto jsou některé potraviny vhodné pro některé lidi a nebezpečné pro jiné. Co byste měli jíst a jak cvičit, záleží na vaší krevní skupině.

Dieta pro lidi s krevní skupinou 0

Pokud je vaše skupina 0, váš trávící systém je stejný jako trávící systém starověkých lidí, kteří si obstarávali potravu lovem. Nejvhodnější je pro vás libové maso, kuřecí maso a ryby. Lidé s krevní skupinou 0 by se měli vyhnout cereáliím, chlebu a zelenině. Nejlepší je pro ně intenzivní sportovní aktivita.

dieta podle krevní skupiny

Dieta pro lidi s krevní skupinou A

Lidé s krevní skupinou A udělají nejlépe, když se budou držet vegetariánské stravy. Dieta pro skupinu A tedy obsahuje sójové bílkoviny, obiloviny a bio zeleninu. Doporučené jsou sportovní aktivity s nízkou až střední intenzitou. Vhodná fyzická aktivita je přirozený pohyb. Pokud máte tuto krevní skupinu, udělejte si třeba doma generální úklid.

Dieta pro lidi s krevní skupinou B

Krevní skupina B, kočovníci, je charakteristická skromným trávícím systémem. Tento typ lidí může jíst nízkotučné mléčné výrobky, maso a zemědělské produkty, ale musí se vyhnout pšenici, kukuřici a čočce. Pokud vám v žilách koluje krev skupiny B, doporučuje se mírné cvičení.

Dieta pro lidi s krevní skupinou AB

„Moderní“ krevní skupina typu AB má citlivější trávící ústrojí. Tito lidé by se měli vyhnout konzumaci kuřecího masa, hovězího a vepřového masa. Naopak vhodné potraviny jsou mořské plody, tofu, mléčné výrobky a většina zemědělských produktů. Vhodná fyzická aktivita je ta s nízkou intenzitou. Například čištění koberce je ideálním cvičením.

dieta pro krevní skupinu AB

Nyní už víte, které potraviny konzumovat a kterým se vyhnout v případě, že chcete následovat dietu zohledňující krevní skupiny. Můžete to zkusit a podělit se s námi o výsledky.

Hodně štěstí.

Přidejte komentář