Diety

Hity v hubnutí: Mám jíst podle své krevní skupiny?

Autor:   | 

Válka s obezitou je v plném proudu, ať už jde o hledání nových metod hubnutí, sestavování jídelníčků, cvičení nebo o konzumaci přípravků napomáhajících ztrátě hmotnosti. Moderní svět je posedlý dietou, ať už jde o hledisko vzhledové či zdravotní, a není tedy divu, že se lidé snaží vymýšlet své vlastní metody a diety, aby se zbavili tuku. Existuje velké množství diet a dietních přípravků, jejich počet stále roste a mít přehled o všech není proto možné.

Stravování podle krevní skupiny?

Ti, kteří se snaží zhubnout, hledají ten nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak toho docílit, čímž se jen zvětšuje změť „zaručených” zeštíhlujících způsobů. Existuje bezpočet možností, jak správně hubnout a každý zájemce si může vybrat dietu přesně podle svých představ. Ale pamatujte si, že zhubnout je obtížné a že žádné zázraky se sami od sebe nedějí. Stále vznikají programy zaručující snížení váhy v krátkém časovém horizontu, ale ty jsou často podmíněny omezením či vynecháním určité skupiny potravin. Jedním z takových dietních režimů je stravování se podle „krevní skupiny“.

Dieta dle krevní skupiny je založena na myšlence, že naše krevní skupina je odrazem našeho fyziologického původu a ten ovlivňuje reakci těla na jídlo. Tato dieta razí teorii, že jejím dodržováním si lidé mohou zlepšit trávení, zhubnou a budou se cítit zdraví proto, že jedí pouze potraviny, které vytvářejí harmonii s jejich krevní skupinou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ovšem tahle dieta není postavena na žádném vědeckém základu a většina důkazů vychází z neoficiálních poznatků krátkodobého charakteru. Zároveň je tato dieta nutričně nevyvážená, např.: dieta pro krevní typ 0 a A vylučuje konzumaci mléčných výrobků a proto je nevhodná z důvodu nízkého příjmu vápníku a dalších látek nezbytných pro tělo. Nedávná vědecká studie provedená na univerzitě v Torontu a publikovaná v roce 2014 v časopise Plos One Journal vyvrátila hypotézu, že díky stravování dle krevního typu zhubnete a že se sníží riziko chronických onemocnění.

Závěrem je, že žádné magické řešení, jak zhubnout, není a neexistují k tomu ani žádné zkratky. Pouhé snížení kalorií a tuků nemusí být dostačující. Dobrý dietní plán vám umožní hubnout pomalu ale jistě a pomůže vám vytvořit si zdravé stravovací a cvičební návyky, ​​které vám vydrží po celý život. Zhubnete, a bude to napořád.

Přidejte komentář