Detoxikace

Jak odstranit celulitidu pomocí suchého kartáčování

Autor:   | 

Kůže je největší lidský tělesný orgán, který je zodpovědný za téměř jednu čtvrtinu denního detoxikačního procesu. Odvádí z těla více než 0,5 kg odpadních kyselin denně, většinu pomocí potních žláz. Kůže se rovněž chová jako třetí ledvina, protože přijímá jednu třetinu z celkového množství krve, která je rozváděna po těle. Je také tím úplně posledním orgánem, který přijímá živiny, ale také tím prvním, který vypovídá o nerovnováze nebo nedostatku jistých látek v těle. To je důvod, díky kterému se celulitida může vytvořit. Techniky jako suché kartáčování celulitidu pomohou odstranit. V následujícím článku se dozvíte, jak to funguje.

Co je vlastně suché kartáčování?

Suché kartáčování má na starosti detoxikaci kůže. Je to prostředek stimulace řady tělesných orgánů k detoxikaci na základě toho, že provádí jemnou vnitřní masáž. Mezi řadu výhod suchého kartáčování patří: odstranění celulitidy, vyčistění lymfatického systému, zbavení se povrchové vrstvy mrtvých kožních buněk, posílení imunitního systému, stimulace hormonálních a mazových žláz, zpevnění kůže zabraňující předčasnému stárnutí, zkvalitnění svalů, stimulace krevního oběhu, zesílení výkonu nervového systému a podpora zažívání. Navíc je toto kartáčování považováno za nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak omladit svou kůži.  hairbrush-1419685-640x480

Tip 1: Vyberte si kartáč

Ujistěte se, že používáte jemný kartáček z přírodního vlákna, který má protáhlou rukojeť, abyste měli přístup ke všem tělesným partiím. Jedna z lepších alternativ je kartáč, který má odnímatelnou hlavní část a řemínek.

Tip 2: Aplikujte na suchém těle

Kartáčem vydrhněte suché nahé tělo předtím, než se osprchujete nebo vykoupete. Koupelí spláchnete veškeré nečistoty, které jste z kůže seškrabali.

Tip 3: Postupujte v drhnutí kartáčem od hlavy k patě nebo obráceně

Nezáleží na tom, odkud začnete celulitidu suchým kartáčem odstraňovat, pokud vydrhnete celé své tělo. Měli byste postupovat od spodních částí nohou směrem vzhůru k rukám, od rukou vzhůru k ramenům a od hrudníku nahoru, abyste pomohli napumpovat lymfu zpět k srdci. Je důležité vyvinout menší tlak na kožní partie, které jsou jemné, a větší na partie, jako jsou plosky vašich nohou.

Tip 4: Dělejte to jednou denně

Kůži byste měli kartáčovat pouze jednou denně, zejména brzy ráno. Vykartáčování kůže kompletně celého těla vám zabere asi 15 minut. Když se necítíte dobře, zvyšte počet kartáčování na dvě denně. Aby se celulitida rozpustila, musíte drhnout tělesné partie dvakrát denně po dobu 5-10 minut. Tento postup byste měli důsledně dodržovat nejméně po dobu pěti měsíců.

Tip 5: Zapamatujte si ještě pár dalších tipů

Vyhýbejte se kartáčování partií s tenkou kůží, stejně jako s porušenou kůží, např. vyrážkou, poraněním či infekcí. Když odcházíte ze sprchy, ujistěte se, že jste se důkladně osušili a na suchou kůži aplikovali stoprocentní rostlinný olej (olivový, avokádový, meruňkový, mandlový, sezamový, kokosový nebo z kakaového másla). Kartáč si hygienicky vyčistěte mýdlem a vodou nejméně jednou týdně a pak ho vysušte na čerstvém vzduchu, abyste zabránili napadení plísní.

skin-1392555-640x480

Přidejte komentář