Babské rady

Jak se zbavit celulitidy rychle a přirozeně

Autor:   | 

Před několika týdny jsem udělala chybu, když jsem po sprchování začala poskakovat na písničku od Beyonce, natřásala jsem zadkem a v tom jsem se zastavila, abych se prohlédla v zrcadle… Ostatně jak máme my ženy ve zvyku. I když toto všechno zní normálně (aspoň doufám), podrobila jsem svoji kůži mikroskopické prohlídce a to, co jsem spatřila, mě vážně vyděsilo. Samozřejmě se mi poskytl pohled na běžné skvrny, modřiny a celulitidové dolíčky, ale tentokrát to vypadalo, že moje celulitida se ještě zhoršila. Okamžitě jsem se přikrčila a oblékla se, abych se na sebe už nemusela dívat!

mirror-mirror-on-the-wall-1436523-639x802Hned potom jsem narazila na několik rad, jak se zbavit celulitidy rychle a přirozeně, aby se téhle dolíčkové katastrofy mohl zbavit každý, a to nadobro. To, co jsem našla, mě opravdu zaujalo. Chcete zjistit, jak se zbavit celulitidy rychle a přirozeně? Fajn, tak pokračujte ve čtení.

Proč vůbec existuje celulitida a proč ji máme?

Jednoduše řečeno, celulitida je tuk usazený v hlubších vrstvách kůže a drží se v těchto místech pomocí různých pojivových tkání. Celulitida je viditelnější, když se tato vlákna sesunou na vrstvu tuku, čímž naruší tok krve a způsobí usazování tekutin, takže se tukové buňky zvětšují, což nám poskytne pohled na kůži podobnou pomerančové kůře.

Navíc si naše těla ráda ukládají tento tuk v nohách a zadcích… Právě na tom posledním místě, kde bychom chtěli, aby se nám tuk usazoval. K tomu ještě přidejte toxiny ve vašem těle, které pohled ještě zhoršují, a skutečnost, že jediným, kdo se musí vyrovnávat s tímto problémem, jsou ženy. Získáte tak vážně dobrý důvod se jí zbavit, a to hned!

Jasně, že základem pro boj proti celulitidě je dieta a cvičení, ale můžete si ještě pomoci snadno doma vyrobitelným peelingem, který napomáhá prolomit uloženiny tuku a zanechá vaši pokožku příjemně hebkou.

Jak se zbavit celulitidy rychle a přirozeně

Jedna věc, která mě přesvědčila pro domácí výrobu peelingu, je její snadnost… A taky levné ingredience.

Nejen, že je tento peeling jednoduchý na výrobu, ale můžete navíc najít všechny ingredience v místním obchodě s potravinami nebo je možná už dokonce máte v kuchyni.

Vše, co potřebujete, je:

 • ½ hrnku mleté kávy
 • 1 polévková lžíce bílého cukru
 • 2–3 lžíce olivového oleje
 • 1 lžíce glycerínu
 • 2 lžíce olejíčku s vitamínem E (já používám kapsle)

Protože počet toxinů ve vašem těle hraje roli ve vážnosti vaší celulitidy, potřebujete kofein a antioxidanty, které naleznete v kávě, abyste se zbavily volných radikálů, stimulovali průtok krve a zlepšili krevní oběh.

Nakonec tento peeling napomáhá i vyhlazení tukových tkání, zpevnění a utužování pokožky. Naproti tomu se cukr chová jako další exfoliační látka, která otevře a vyčistí vaše póry a dovolí jim absorbovat ingredience ještě jednodušeji.

Olivový olej a vitamín E pomáhá pokožce navracet vlhkost a udržuje ji hydratovanou, dávka kofeinu může totiž způsobit drobnou dehydrataci. Tyto oleje jsou také plné zdravých tuků, které pomáhají chránit vaše kožní buňky a poskytují vaší pokožce další antioxidační sílu.

shower-1427304-640x480Když shromáždíte všechny ingredience, postup je jednoduchý:

 • nejprve si dopřejte horkou sprchu, aby se tak otevřely póry
 • smíchejte všechny ingredience ve středně velké míse
 • míchejte směs, dokud se všechny ingredience nespojí
 • rukama nanášejte směs pouze na oblasti, kde se vyskytuje celulitida
 • drhněte kůži co možná největší silou po dobu 5 minut a neoplachujte
 • zabalte místa, kam jste aplikovali směs, igelitovým obalem nebo fólií
 • nechte tato místa zabalená 10 minut
 • po uplynutí 10 minut odstraňte igelitový obal a spláchněte směs, ale nepoužívejte mýdlo
 • naneste svůj oblíbený tělový krém

Poté, co ustoupí zrudnutí kůže, měli byste si všimnout, že ošetřená místa vypadají jemněji a časem se začnou odstraňovat i dolíčky, ale nezapomínejte, že součástí vašeho životního stylu musí být i zdravá strava a pravidelný pohyb, pokud si přejete, aby celulitida zcela zmizela.

Přidejte komentář