Recepty

Kuřecí salát s koriandrem a limetkou

Autor:   | 

Suroviny:

2 hrníčky vařeného kuřete nakrájeného na velké kousky

2 středně velká avokáda, nakrájená

2 lžíce limetkové šťávy

Sůl k dochucení (nepoužívám mnoho soli, protože je možnost ji vždy přidat u stolu)

1/4 hrníčku tence nakrájené červené cibule

1/2 hrníčku kukuřice

1/2 hrníčku tence nasekaného čerstvého koriandru (nebo i více nahrubo, dle libosti)

2 lžíce řeckého jogurtu

Tortilla chipsy

Jestli chcete, přidejte fazole. Dodají extra proteiny a vlákninu, doporučujeme konzervované fazole s nízkým obsahem sodíku.

Instrukce:

Krájejte kuře, dokud nenaplníte dva hrníčky na hrubo nakrájených kuřecích kousků. Avokádo nakrájejte na středně velké kousky a zamíchejte s jednou lžící limetkové šťávy, lehce dosolte. Na tenko nakrájejte červenou cibuli a nakonec nakrájejte koriandr. Smíchejte jogurt a jednu lžíci limetkové šťávy. Tímto vznikne dressing.

Dejte kuře do velké mísy, přidejte cibuli, kukuřici a dressing a míchejte, dokud se kuře úplně neobalí v dressingu. Přidejte avokádo a zbytek limetkové šťávy naspod mísy a lehce smíchejte s kuřetem. Přidejte nasekaný koriandr a opatrně promíchejte se salátem tak, aby se trochu smíchali.

Podávejte ihned nebo lehce vychlazené. Můžete servírovat jako náplň do pita chlebů, tortilly nebo jiných chlebových placek. Můžete jíst také jako salát. Myslím, že když necháte salát v ledničce přes noc, nic se nestane. Ale nejsem si tím jistá – nikdy mi žádný na uschování nezbyl :-)!

Přidejte komentář