Diety

Nejlepší dietní plán – všem ženám na míru

Autor:   | 

Není to čokoláda, kvůli čemu se cítíme tlusté

Nedávno jsem přešla na dietu, díky které jsem se ve svém těle začala cítit naprosto fantasticky. Vlastně šlo o náhodu. Nechala jsem předplatného svého oblíbeného časopisu. Ne proto že by mě už nezajímal a nechtěla jsem být v obraze, šlo spíš o to, že skloubit péči o děti a všechny koníčky už prostě dál nešlo a já se musela něčeho vzdát.

Dokonce se mi povedlo vytvořit si menší závislost na sledování seriálů, a tak jsem si naordinovala televizní detox. Samozřejmě že si po tom, co uložím děti do postelí, na notebooku pustím nové díly těch, bez kterých prostě nemůžu být… A když jsem zoufalá a potřebuju se svého tříletého a šestiletého potomka nějak zabavit, na chvíli jim také zapnu televizi. Ale nijak to nepřeháním.

televize

V podstatě jsem si ani neuvědomila, že jsem se ocitla na mediální dietě, dokud jsem jednoho dne nenarazila na její symbolický „bufet“. Odjela jsem na víkendový výlet a vzala s sebou jenom jedno dítě, což mi poskytlo uspokojivý pocit dočasné svobody. Když jsem se vracela domů s mrnětem připoutaným v sedačce, přistihla jsem se, jak si užívám pozorování okolí. To se jen tak nestává. Běžně mám plné ruce práce o rodinu – snažím se, aby děti nepodráželi a neobtěžovali kolemjdoucí, aby neničili všechno v jejich dosahu a aby se nepřipravili o nějakou končetinu.

Ale v ten jedinečný den jsem si mohla jen tak vyjít a navozovat oční kontakt s kolemjdoucími. Dokonce jsem mohla věnovat dostatečnou pozornost směrovacím cedulím a pro jednou jsem nebloudila po letištní hale. Když jsem jednou chodbou došla až k letištním obchodům, které nabízí pětkrát dražší vodu a M&Ms, než je běžné, na obálky časopisů jsem zírala snad minutu v kuse.

girl-reading-photo-magazine-1492712-639x781

Celý víkend jsem se cítila skvěle a sebevědomě. Jasně, teď mám o pět kilo víc než před těhotenstvím a sedí mi jen ty nejelastičtější kousky ve skříni. Přes kalhoty mi občas přetíká přebytečný špíček. Ale nejsem obrovská. Tvar mého těla je pořád stejný, velikost se jen trošku zvětšila. A moje prsa jsou teď, ehm, možná díky mateřskému mléku, v super formě.

Když jsem na našem třídním srazu tancovala v podpatcích a outfitu, který jsem si vytvořila tak, že jsem navrstvila jedny šaty (zakrývající ruce, ale odhalující až moc nohou) na druhé (bez ramínek, ovšem ponechávající spodní část mého těla větší záhadnosti), cítila jsem se nevídaně sebevědomě. Vyfotila jsem se a fotku pak poslala manželovi. Odpověděl jen: „Sexy máma! Kéž bych tam byl.“

Stačilo však 60 vteřin zírání na obaly časopisů. Pohled na všechna ta dokonalá, štíhlá torza a bezchybné tváře mě zase vrátil na zem. Z ničeho nic jsem se cítila tlustá.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A na čem vlastně ve skutečnosti záleží? Jestli se vaše váha pohybuje ve zdravých hodnotách, jestli vaše tělo funguje, jak má, a jestli se líbíte svému partnerovi – to je opravdu vše podstatné, na čem záleží! Proč bych se pro všechno na světě měla starat o to, jak vypadá hrstka žen, které si svým vzhledem vydělávají na živobytí?

Měla bych to nechat tak, prostě se jen na obrázky podívat a neznepokojovat se kvůli nim. Ale „měla bych“ neznamená, že to dělám. Když vidím jejich plochá břicha, porovnávám. Můžu se snažit bojovat proti současné kultuře, proti ideálům módy, mohla bych uctívat filozofii značky Dove, ale jediné reálné řešení fungující pro mě je – začít s dietou. Po nezáměrné mediální odvykačce, jsem proto přešla na záměrný režim. Odmítám kupovat časopisy nebo otáčet hlavu pokaždé, když se objeví nějaká reklama. A zase se cítím fit, spokojená se svým poporodním tvarem a velikostí a časem se zkusím pomalu dostat na svoji osobní základní čáru. Vše ale bez stresu a s dobrým pocitem ze života.

Přidejte komentář