Hubnutí

Nízká váha a krásná pleť díky lněnému semínku

Autor:   | 

Lněná semínka jsou bohatá na vše dobré – vitamíny, minerály, omega-3-mastné kyseliny a vlákninu. Tyto malé zázraky pomáhají při čištění organizmu od toxinů a škodlivých látek, redukují pocit hladu, snižují vysoký krevní tlak, hladinu cukru v krvi a cholesterol. Kromě toho absorbují některé složky potravin, čistí zažívací trakt a dodávají tělu lecitin.

Mastné kyseliny obsažené v semínkách zase napomáhají rozpouštění přebytečných tuků. To je důvod, proč jsou lněná semínka skvělým pomocníkem při hubnutí! Pomáhají bojovat proti nadbytečným kilům a přispívají k udržování zdravé tělesné hmotnosti.

Vaše tělo bude ze semínek profitovat nejvíc, pokud je rozdrtíte (například pomocí hmoždíře). Tak se vyhnete tomu, že semínka projdou vaším tělem a nebudou zužitkována. Můžete je přidávat do salátů, karbanátků, polévek, slaných sušenek, těstovin, omáček atd. Jejich chuť je zanedbatelná, jejich výživová hodnota však obdivuhodná.

anca-1570438-639x852Kromě výše zmíněných využití vám doporučujeme uvařit si lněný čaj. Ten pomáhá bojovat s přebytečnými kily zdravou formou a hlavně bez hladovění. Pokud budete svoji váhu redukovat s pomocí tohoto čaje, nemusíte se bát, že se vám vrátí zpátky kvůli jo-jo efektu.

Lněný čaj je ideální taky pro všechny, kteří zažili chronickou operaci nebo trpí gastritidou, vředy, zánětem močového měchýře a hemeroidy.

Ingredience:

  • 3 polévkové lžíce lněného semínka
  • 1 litr vřelé vody

Postup:

Večer zalijte 3 polévkové lžíce rozdrcených lněných semínek litrem vřelé vody. Směs nechte odpočívat přes noc nejlépe v termosce. Pokud ji nemáte, vystačíte si i s jakoukoliv nádobou či miskou s víkem. Ráno směs přeceďte. Získaná tekutina bude hustá a do jisté míry slizová, toho se nelekněte.

a-cup-of-tea-1-1197119-640x480Jak čaj konzumovat

Pijte 150 ml čaje 3-4x denně vždy půl hodiny před jídlem. Připravujte si ho skutečně večer před konzumací – je třeba, aby byl vždy čerstvý. Konzumujte jej 10 dní za sebou, potom si dejte 10ti denní pauzu. Proceduru opakujte, dokud nebudete spokojeni s výsledky.

Při této očistné kůře je nutné dodržovat pitný režim. Nezapomeňte na obligátní 2-3 litry vody.

Díky lněnému čaji začnete pozorovat pozitivní změny na vaší váze i na vaší pleti. Bude elastičtější, zdravější a vypjatější.

Pozor – čaj nedoporučujeme, pokud trpíte žaludečními problémy nebo ledvinovými kameny.

Přidejte komentář