Diety

Problém s přebytečnou kůží po dramatickém úbytku na váze

Autor:   | 

John David Glaud se díky své hubnoucí kůře stal hvězdou YouTube a inspirací na Instagramu. Dříve vyklápěl ručičku váhy na 163 kg a nyní zhubl až na 90 kg. Transformace Glauda je impozantní. A i když je hrdý na to, jak dalekou cestu ušel, stále se necítí dobře ve svém těle, což není zcela neobvyklé mezi těmi, kdo shodili významné procento své váhy. Konkrétně říká, že se cítí trapně kvůli volné kůži visící mu po celém těle – zbytky z jeho větších dnů.

„Cítím se pohodlně oblečen, ne však když jsem nahý nebo v plavkách,” prohlásil ve videu na svém YouTube kanálu. „Obezitou k nestvůrnosti.”

z youtube

Jak kamera posouvá svůj záběr, Glaud odhaluje množství kůže v podpaží, na břiše a na vnitřních stranách stehen. I když je z toho rozpačitý, volná kůže je při dramatickém úbytku hmotnosti obvyklá. V New York Magazine vyšel článek s názvem „Co vám nikdo neřekne o velkém úbytku hmotnosti”. Autor zde shrnuje pocity nespokojenosti, které mohou někdy doprovázet životní hubnutí:

Zkušenosti s významnými ztrátami tělesné hmotnosti jsou psychologicky mnohem složitější, než multi-miliardový průmysl diet se zářivými fotografiemi a příslibem nového života přiznává. Po celé té práci může být zklamáním zjistit, že těla, která ztratila 20-plus kg prostě nevypadají jako těla, která si udržují stabilní váhu od dosažení dospělosti.

Přes vlastní nejistoty se Glaud, stále dívá na své hubnutí jako na pozitivní změnu. „Chtěl jsem mít dokonalé tělo, ale to není tento případ. A je to v pořádku,” uzavírá. „Volná kůže a všechno… Jsem šťastný s tím, kde jsem začal a kde jsem teď.”

Přidejte komentář