Diety

Recenze na alkalickou dietu a dietu z Cambridge

Autor:   | 

Je pravdou, že máme na výběr velké množství různých diet a může to být matoucí. Nevíme, do které se pustit. To ale neznamená, že nemáte šanci najít tu pravou dietu přesně pro vás. Následující diety patří mezi nejoblíbenější.

Alkalická dieta

Tato dieta je postavena na myšlence, že přebytečné kyseliny v těle se přeměňují na tuk, což vede k přibírání na váze. Aby k tomuto jevu v našem těle nedocházelo, potřebujeme se vyhýbat potravinám, které zvyšují kyselost, např. tedy pšenici, masu, mléčným výrobkům, rafinovanému cukru, alkoholu, zpracovaným jídlům a kofeinu.

Místo těchto potravin bychom měli jíst takové, které naopak úroveň kyselosti v těle snižují. Tímto nás alkalická dieta vyzývá, abychom jedli spoustu ovoce a zeleniny.

vege-fruit-smile-1324220-640x640

Tato dieta je úžasná v tom, že vám poradí nejen vhodné jídlo pro hubnutí, ale také vás ochrání před některými chorobami, např. před artritidou.

Slabiny alkalické diety

Hlavní slabinou alkalické diety je, že tělo už tak má svůj přirozený mechanismus, kterým kontroluje míru kyselosti, bez ohledu na to, zda držíme nějako dietu. Dalším nedostatkem je, že nenabízí náhradu za potraviny, kterým se máme vyhýbat. Například nijak nezmiňuje, co si máme dát místo sýrů a jogurtů.

Dieta z Cambridge

Tato dieta vychází z předpokladu, že když budeme jíst určité množství výrobků určených k nahrazení běžné stravy a zároveň k hubnutí, shodíme kila za velmi krátkou dobu. Tato dieta doporučuje jíst výhradně speciální tyčinky, kaše, polévky a rozpustné nápoje. Mají být naším jediným zdrojem živin. Také můžeme polévky a tyčinky kombinovat s nízkokalorickým jídlem.

Pro tuto dietu mluví rychlost, s jakou se dostavují výsledky. Náhražky jídla, které konzumujete, jsou navíc nutričně vyvážené a neriskujete proto zdravotní potíže.

I přesto má dieta z Cambridge i pár vad na kráse. Například s sebou přináší řadu vedlejších účinků, jako je zápach z úst, únava, nespavost, sucho v ústech a zácpa. Vzdát se normálního jídla a nahradit ho tyčinkami a nápoji na hubnutí navíc může být nudné a můžete se cítit, jako byste byla společensky izolovaná.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Závěr

Krom těchto dvou diet existuje i mnoho dalších, které můžete zvážit. Například diety propagované pod názvy „South beach“ (nazvaná podle slavné pláže v Miami), „Slimming world“ (v překladu „svět hubnutí“) a „Slim fast“ („zhubnout rychle“). Ať už se rozhodnete pro jakoukoli dietu, nikdy se nezapomeňte nejdříve poradit s lékařem.

Přidejte komentář