Hubnutí

Tipy, jaký alkohol pít při hubnutí

Autor:   | 

Je možné dopřávat si sklenku vína, a přesto zhubnout? Svým způsobem ano. Alkohol sice znamená další kalorie a při hubnutí se nedoporučuje, občas si ho ale v rámci diety dát můžeme. Důležité je dobře si vybírat (hledat nápoj o 150 a méně kaloriích) a zůstat u jednoho až dvou drinků. Vyzkoušejte naše tipy na nápoje vhodné pro ty, kdo drží dietu.

Mimosa

Osvědčený nápoj pro brunch (snídani a oběd v jednom). Obsahuje jen zhruba 80 kalorií na jednu deci. Protože se jedná z poloviny o šampaňské a z poloviny o pomerančový džus, získáváte navíc trochu vitaminu C. Chcete džus vynechat? Jedna deci šampaňského má i tak pouze 90 kalorií, takže je to stále dobrá volba.

cocktail-1319557-639x961

Co potřebujete:

12 kostek cukru

1/2 kávové lžičky bitteru z červeného pomeranče nebo bitteru Angostura

10 cl chlazeného šampaňského

10 cl pomerančového džusu (nejlépe z červeného pomeranče)

Spirály z kůry červeného pomeranče (lze vynechat)

Připrava:

Umístěte do každé sklenice na sekt kostku cukru. Přidejte do každé kapku bitteru. Smíchejte šampaňské s džusem. Míchaný nápoj rozlijte rovnoměrně do jednotlivých skleniček. Pokud chcete, ozdobte pomerančovou kůrou.

Víno

V případě vína nemůžete udělat chybu jak s červeným, tak s bílým, protože malá sklenka na 1,5 dl obsahuje pouze 100 až 120 kalorií, v závislosti na sladkosti a typu hroznů. Dejte si však pozor na množství, když si víno naléváte doma, protože dnešní větší vinné sklenice nás svádějí, abychom si nalévali více. Pokud si chcete dát i druhou skleničku nebo si nalít víc, můžete 1,5 deci vína opticky zvětšit přidáním sody a udělat si vinný střik.

Martini s vodkou

Když si tento klasický nápoj namícháme v poměru půl deci vodky na 1 deci vermutu, má jen cca 120 kalorií. Nebojte se přidat trochu šťávy z oliv a olivu, znamená to jen 5 kalorií navíc. Dejte si ale pozor na martini s příchutí, třeba čokoládové nebo kyselé jablko, protože tam už kalorie naskakují mnohem rychleji.

splash-champagne-1422246-639x961

Gin s tonikem

Panák džinu má jen 100 kalorií a když ho zkombinujeme s další nízkokalorickou přísadou, jako je tonik a plátek limetky, výsledný klasický koktejl představuje přibližně 135 kalorií. Pokud chcete ušetřit ještě víc kalorií, zvolte místo toniku sodu.

Přidejte komentář