Recepty

Udělejte si výbornou čokoládovou zmrzlinu i bez mléka

Autor:   | 

Pokud patříte mezi ty, kteří se při výběru mezi vanilkovou a čokoládovou zmrzlinou vždy rozhodnou pro čokoládovou, pak si vyndejte mixér a připravte své chuťové pohárky na výjimečný zážitek.

Tato zmrzlina je krémová, čokoládová a skvěle se hodí k nicnedělání v horkém letním dni. K její výrobě nepotřebujete zmrzlinovač a navíc se vyhnete spoustě kalorií, jelikož se do ní nedávají žádné mléčné výrobky.

dietní čokoládová zmrzlina bez mléka

Stačí vám pouze tři ingredience a jedna porce má pouze 167 kalorií. Dáte-li si kornout zmrzliny u svého oblíbeného zmrzlináře, sníte celých 382 kalorií. Tato veganská zmrzlina je navíc bez cholesterolu a v jedné porci obsahuje 6,6 gramů vlákniny. Jak je známo, vláknina je jednou ze složek přispívajících k hubnutí, takže vám tento zákusek ve skutečnosti může pomoci zhubnout. To se o opravdové zmrzlině říci nedá. Níže se dozvíte, jak snadno můžete svou chuť na čokoládovou zmrzlinu uspokojit.

Ingredience pro dietní čokoládovou zmrzlinu

  • 2 banány
  • 1 polévková lžíce neslazeného kakaového prášku
  • Kousky čokolády neobsahující mléko (libovolné)

Postup výroby dietní zmrzliny:

  1. Oloupejte banány, nakrájejte je na plátky a vložte do sáčků na mražení nebo do skleněné nádoby.
  2. Nechte v mrazáku alespoň dvě hodiny.
  3. Vložte zmražené banány a kakaový prášek do mixéru a mixujte několik minut, dokud nevznikne krémovitá hmota. Nejdříve bude směs vypadat poněkud hutně, ale jakmile se banány začnou trochu roztékat, vznikne vám nádherná krémovitá zmrzlina.
  4. Přeložte zmrzlinu do misky. Máte-li chuť, posypte ji několika kousky čokolády a vychutnejte si ji!

Přidejte komentář