Diety

Užitečné tipy pro přechod k vegetariánství

Autor:   | 

Změna vaší stravy je závažné rozhodnutí a rozhodně byste ho neměli uspěchat.

Předtím, než se rozhodnete pro výhradně rostlinnou stravu a s tím související změnu životního stylu, měli byste si přečíst tento seznam věcí, které je třeba předem udělat. Také byste měli svému tělu dopřát čas, aby si stačilo navyknout na odlišný příjem živin.

Zamyslete se a udělejte si seznam.

Zamyslete se nad tím, proč vlastně tuto změnu chcete. Je vaším motivem zdraví, nebo chcete ušetřit peníze? Důvod, proč to děláte, vám pomůže udržet motivaci i ve dnech, kdybyste si mnohem raději dali hamburger. Zásadní je osvojit si udržitelné zvyky.

vegetarianske jidlo

Navíc zvažte, co byste chtěli vědět, a čemu byste chtěli porozumět, například jaké výhody přináší bezmasá strava.

Udělejte si průzkum.

Vypůjčte si knížku o vegetariánství z knihovny. Zúčastněte se semináře o stravování. Kupte si vegetariánskou kuchařku. Před změnou je důležité, abyste pochopili, že změna stravy s sebou přináší i změnu dalších oblastí vašeho života, například vliv na vaše zdraví, finance a nákupy. Velmi užitečný může být i kontakt s ostatními vegetariány.

Mluvte a diskutujte.

Není od věci probrat své plány s přáteli a rodinou, aby vás tak mohli podpořit a cítit se tak součástí vašeho života.

Je nezbytné konzultovat změnu stravy se svým lékařem, protože to může ovlivnit vaše zdraví (ať už pozitivně či negativně).

vegetarianske jidlo

Experimentujte: vařte a jezte.

Naplánujte si stravu na celý den. Běžte na vegetariánskou večeři do restaurace, vyzkoušejte vegeburger nebo si doma připravte vegetariánskou Jambalayu. Jakmile si vyzkoušíte jídlo, kterým byste se měli stravovat i nadále, bude pro vás jednodužší rozhodnout se, jestli je to pro vás to pravé.

Přidejte komentář