Diety

Užitečné tipy pro setrvání u vegetariánství

Autor:   | 

Nekupujte si úplně všechny vegetariánské kuchařky!

Byla jsem překvapená, kolik zdrojů pro vegetariány je dostupných online. Taky jsem se poptala kamarádů a rodiny a ti mi poskytli několik kuchařek a knížek o vegetariánství. I nejbližší knihovna bude mít určitě nějaké dobré zdroje.

longan

Dejte šanci tofu!

Poprvé, když jsem zkusil tofu, mi vůbec nechutnalo. Tofu je v tomto ohledu totiž  podobné jako maso – když se špatně připraví, je dost nepoživatelné. Zajděte si do několika thajských nebo vietnamských restaurací a dejte si tofu připravené na několik způsobů (marinované, smažené, grilované, atd.) a uvidíte, jak je tofu na přípravu variabilní.

Naučte se vařit.

Pokud ještě neumíte vařit, teď zřejmě nastal čas, abyste se do toho pustili. Bez ohledu na vaši stravu, stravování po restauracích není na pořád a také je dost finančně náročné. Pokud vás nelákají kurzy vaření, zkuste několik video návodů nebo fotorecepty na internetu. Nebo se můžete o radu obrátit na nějakého výborného kuchaře z okruhu vašich přátel a rodiny.

barevna kukurice

Nesklouzněte k tomu, že skončíte s těstovinami ke každé večeři.

Velká spousta vegetariánů má tendenci jíst dokola to samé, protože neumí vařit anebo protože jim na tom moc nezáleží. Snažte se naučit nové pokrmy a vaše tělo a chuťové buňky budou nadšené.

Dělejte si jídelníček.

Skvělým způsobem, jak si zajistit rozmanitost a výživnost jídla, je napsat si jídelníček na celý týden dopředu. Naplánujte si bílkoviny, jako např. tofu nebo fazole a poté přidejte chutné přílohy. Jídelníčky vám také budou nápomocny při nakupování a plánování.

zelenina

Nebojte se experimentovat.

Brownies z černých fazolí? Burgery z quinoy? Pastiňákové hranolky? Existuje nepřeberné množství kreativních receptů, takže se nebojte některé vyzkoušet. Změna vašeho obvyklého jídla je skvělou příležitostí, jak objevit nové zajímavé pokrmy a rozhodně se nemusíte bát vytvořit jídla podle své fantazie. Jakmile získáte cit pro to, které ingredience se k sobě hodí, můžete stále zkoušet nové kombinace a variace jídel. Takže vzhůru do toho!

Přidejte komentář