Hubnutí

Víno místo nočního mlsání

Autor:   | 

Dámy, už jste to někdy zažily? Večer jste se normálně najedly, ale ačkoliv se už blížila noc, stejně jste ještě dostaly hlad? Nejste v tom samy – spousta z nás má potřebu si s postupujícím večerem dát ještě něco na zub. Díky bohu existují studie, které nám ukázaly, že existuje varianta netloustnoucí noční svačinky: sklenička vína.

Ano, slyšely jste dobře.

Nedávné výzkumy poukazují na to, že víno má mnoho kvalit: je dobré pro diabetiky, vzbudí ve vás větší sexuální touhu a zároveň je skvělou náhradou za nezdravé půlnoční mlsání. Podle Lindy Monk, 47leté dámy, která se ztratila necelá tři kila hmotnosti za tři týdny, je výhoda noční sklenky vína ta, že potlačuje chuť na sušenky a čokoládu nebo brambůrky. Místo toho, aby se Linda vypravila do města na pozdní večeři, sklenička vína jí zasytí stejně dobře. Linda se řídí radou z knihy Tima Ferrisse „Čtyřhodinové tělo: Průvodce rychlým hubnutím”. Ferriss je zastáncem teorie, že pokud si ve večerních hodinách dáte skleničku vína, budete spokojenější a ani vás nenapadne porušovat své zásady zdravého stravování. Červené víno je prý lepší než cokoliv jiného.

red-wine-3-1500645-639x852Studie, která probíhala na Harvardské univerzitě po dobu 13ti let u 20 000 žen, zjistila, že ženy, které vypijí půl láhve vína za večer, snižují své riziko vzniku obezity. Půl láhve jsou necelé dvě skleničky a Linda a ostatní ženy jsou živoucím důkazem funkčnosti této teorie.

Čtyřicetiletá Samantha Merrit je další ženou, která pěje chválu na večerní skleničku vína a prohlašuje: „Nevypadá to, že by víno mělo nějaký vliv na nárůst mé hmotnosti… A můžu s radostí přiznat, že dokážu odolat sladkostem. Raději si dám až čtyřikrát týdně 1-2 skleničky vína.” Kromě toho, že je vyřešena její „chuť na něco“, díky vínu i lépe spí a celkově se cítí více zrelaxovaně.

Ale všeho s mírou! Zatímco jedna nebo dvě skleničky vína před spaním jsou daleko lepší než cpaní se čokoládou, nadměrné pití vína ve vás může zanechat ještě více kalorií, než kdybyste se pozdě večer něčeho najedly. Navíc budete mít ráno v práci docela slušnou kocovinu. Pokud se chcete zbavit hladu, lépe spát a cítit se uvolněněji, držte se pravidla maximálně dvě skleničky vína za večer.

 

Přidejte komentář